Spotkanie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile.

      Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby „zaprzyjaźnić” dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. Dnia 10 kwietnia uczniowie klasy II A i III edukacji wczesnoszkolnej pod opieką wychowawczyń p. Beaty Taracińskiej i p. Ilony Przydatek gościli w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile.

       Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością biblioteki oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek poznając zasady korzystania z biblioteki. Dowiedzieli się jak należy dbać o książki, na czym polega wypożyczanie, a także to co trzeba zrobić , aby zostać czytelnikiem. Ponadto do czego służą karty czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece.

       Do dyspozycji dzieci jest również kącik czytelniczy, w którym uczniowie podczas spotkania obejrzeli prezentację multimedialną pt. Historia książki. Mieli też okazję oglądać książki prezentowane w dziale dla najmłodszych. Poznali dział zbiorów multimedialnych, który zrobił na najmłodszych ogromne wrażenie.

      Wizytę najmłodszych uczniów zaplanowano w ramach realizowanego w roku szkolnym 2016/2017 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest promocja czytelnictwa i zaopatrzenie bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze. Odwiedziny przebiegły w miłej atmosferze, a lekcja biblioteczna cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie wyrazili chęć złożenia w bibliotece publicznej kolejnych wizyt.


Red. Ilona Przydatek

Opublikowano: 12 kwietnia 2017 22:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 779

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony