"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

10 kwietnia 2017 21:50 | Aktualności

Udany występ naszych Odyseuszy!

Przypomnijmy fakty. Dwie drużyny z naszej szkoły wywalczyły w Poznaniu udział w Ogólnopolskim Finale tegorocznej edycji konkursu kreatywnych pomysłów Odyseja Umysłu. W finale, który odbył się w Gdyni, nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych drużyn z całej Polski (ponad 200 drużyn) z takich miejscowości jak: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Poznań! Stawką był udział w Finale Światowym w Michigan.

Nasi Odyseusze zaprezentowali swoje 8 minutowe przedstawienia w swoich grupach wiekowych, wybrali Problem 5 Bohater bardzo super… cdn. Udowodnili, że postać super – bohatera chociaż zazwyczaj nie odstaje od reszty społeczeństwa – to gdy rusza do akcji na ratunek twórczości, uruchamia specjalne super-zdolności, ewidentnie odróżniające ją od innych. Wszystko po to, aby uratować kreatywność, która jest w niebezpieczeństwie.

Podczas konkursu zespół musiał zmierzyć się też z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

W finale wystartowały następujące ekipy. Grupa trenera Pana Tomasza Znajdka, Odyseusze z klasy Va: Karolina Dłużniewska, Oliwia Ekert, Eryka Garczyńska, Brian Pabich, Filip Rosiński, Karolina Wojnowska. Finalistami byli również uczniowie z klasy VI: Weronika Nawrocka, Krzysztof Nawrocki, Oliwia Bajer, Maksymilian Fil, Maciej Mackiewicz, Krystian Kalinowski, Jakub Kotlarz, a  towarzyszyły  im trenerki: Pani Kamila Olszewska oraz Paulina Kurasz.

Sam udział w finale stał się wielkim wyróżnieniem, sukcesem oraz … niezapomnianą przygodą! Nasi Odyseusze zajęli kolejno 19 miejsce (klasa VI) w grupie wiekowej II oraz 22 miejsce (klasa V) w I grupie wiekowej. Zaprezentowali wysoki poziom i nietuzinkowe pomysły. Rozbawili członków jury oraz dopingującą ich publiczność. Byli wspaniali!

Gdynia była jednym z… „przystanków”. Mamy apetyt na więcej! Kolejna odsłona konkursu już wkrótce. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć autorstwa Pana Tomasza Znajdka na szkolnym facebooku: www.facebook.com/zsstaralubianka

Zapraszamy!

 

 

Przeczytano: 416 razy. Wydrukuj|Do góry