"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

04 maja 2017 20:28 | Aktualności

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

      27 i 28 kwietnia bieżącego roku na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Dąbrowskiego w Pile odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do udziału w Turnieju przystąpiły najlepsze drużyny z powiatu pilskiego, które zajęły najwyższą lokatę w eliminacjach poprzedzających etap powiatowy.

Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego. Czekała ich bowiem część teoretyczna –  test wiedzy złożony z 25 pytań (obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym) i test „skrzyżowania” składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Poza tym każdy z uczestników Turnieju BRD musiał przejechać wyznaczoną trasę stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, a także  zaprezentować umiejętności techniczne jazdy rowerem po torze sprawnościowym i wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna z naszej szkoły, w składzie: Oliwia Bajer (kapitan drużyny), Weronika Nawrocka, Jakub Kotlarz oraz Jakub Mechlih  zajęła zaszczytne II miejsce w powiecie (etap szkół podstawowych). Natomiast gimnazjaliści wywalczyli miejsce IV. Drużynę gimnazjalną stanowili uczniowie: Katarzyna Kraska (kapitan drużyny), Weronika Stuchlik oraz Damian Prendecki.

Uczniów naszej szkoły przygotowali do Turnieju BRD nauczyciele:  p. Zbysław Taraciński oraz p. Ewa Gzik. Zawodnikom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy z zakresu ruchu drogowego!

Red. Ewa Gzik

Przeczytano: 534 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: