"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 maja 2017 21:15 | Aktualności

KRĘGLE – sportowa rywalizacja na torze bowlingowym.

      Bowling to łatwy i niewymagający specjalnych umiejętności sport. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać zatem każdy. Poza tym, gra w kręgle to wspaniała zabawa, podczas której każdy z graczy przeżywa niesamowite emocje oraz integruje się z innymi uczestnikami. Dnia 8 maja 2017 uczniowie klasy II a i III uczestniczyli w alternatywnej lekcji wychowania fizycznego zorganizowanej przez wychowawczynie p. Beatę Taracińską i p. Ilonę Przydatek. Celem zajęć była integracja zespołów klasowych, wdrażanie do aktywnego wypoczynku oraz podnoszenie aktywności ruchowej poprzez podejmowanie działań rozwijających sprawność fizyczną.

     Bowling Rodło w Pile zagwarantował naszym uczniom zakręconą rozrywkę, stwarzając doskonałe warunki do gry w kręgle. Klasy podzielone na zespoły rozegrały turnieje spędzając w ten sposób czas wolny na grze. Dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z taką formą zabawy. Wszystkie tory wyposażone w specjalne, wysuwane bandy gwarantowały dotarcie kuli do celu oraz zapewniały graczom radość z każdego rzutu. Było bardzo wesoło i zabawnie. Zajęcia z wychowania fizycznego na kręgielni były fantastycznym sposobem aktywności ruchowej. Wysiłek, zabawa, emocje sprawiły, że poczuliśmy głód. Dzień pełen kolorowych kul i torów zakończyliśmy wspólnym posiłkiem w postaci pizzy. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Podobnie szybko minął nam czas w kręgielni.

Red. Beata Taracińska, Ilona Przydatek 

Przeczytano: 510 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: