"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

28 maja 2017 20:23 | Aktualności

Czytanie jest super!

      Uczniowie klas I–III edukacji wczesnoszkolnej od dwóch miesięcy próbują uzasadnić hasło „Czytanie jest super”. Dyskutować o tym, dlaczego warto czytać, jak czytanie wzbogaca ich słownictwo, pomaga w trudnej nauce ortografii, rozwija wyobraźnię oraz ubogaca, ale także dostarcza rozrywki.

     W miesiącu kwietniu i maju wraz z wychowawcami realizują działania klasowe pod hasłem „Czytam – więc jestem”. Celem działań czytelniczych realizowanych we wszystkich klasach edukacji jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, motywowanie dzieci do czytania i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, kształcenie wrażliwości i wyobraźni czytelniczej oraz podniesienie poziomu techniki czytania.

      W ramach realizacji klasowych działań uczniowie między innymi: tworzyli dzienniczki, bukiety i piramidy czytelnicze, wklejając przygotowane wcześniej cegiełki, listki, kwiatki, których zdobywanie motywowało do samodzielnego, regularnego czytania w domu. Ponadto utworzone zostały: klasowe drzewo czytelnicze oraz kącik książki. Cyklicznie odbywały się poranne spotkania z książką, czytanie dla dzieci przez rodziców oraz klasowe konkursy pięknego czytania. Uczniowie tworzyli mapy pojęciowe, gazetki tematyczne oraz ekslibrisy. Przygotowali również prezentacje książek wartych przeczytania

     Dzieci korzystając z książek, rozwijają swoją wyobraźnię i zainteresowania, poznają więcej historii, poszerzają słownictwo, rozwijają się dydaktycznie i wychowawczo, a także po prostu potrafią się cieszyć towarzystwem książki. W załączniku plakat „Zalety czytania książek”.

Red. Ilona Przydatek


plakat.jpg

Przeczytano: 513 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Załączniki:

plakat.jpg [97.57 KB]