"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

29 maja 2017 22:06 | Aktualności

Wyjazd na spektakl teatralny pt. „Baśnie braci Grimm”.

     24 maja uczniowie klasy I, IIa, II b i III edukacji wczesnoszkolnej wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wyjechali do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na spektakl teatralny pt. „Baśnie Braci Grimm" przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie.

     Któż z nas nie słuchał z zapartym tchem historii, opowiadanych przez babcię, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki? Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są Baśnie braci Grimm.

     Spośród wielu baśni, na potrzeby spektaklu wybrano dla dzieci młodszych te, które są bogate w cudowne zdarzenia i fantastyczne postacie. Pozbawione okrucieństwa historie ukazują wiele mądrości ludowych, zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra, wprowadziły dzieci w pełne morału wędrówki po magicznej krainie wyobraźni.

     Podróżowali z nami najsłynniejsi bohaterowie, z którymi nie straszne są żadne przygody! Dzielni Jaś i Małgosia zmierzyli się ze sztuczkami przebiegłej wiedźmy, Czerwony Kapturek przechytrzył złego wilka, a królewna Śnieżka poznała wielu nowych przyjaciół.

     Takie baśnie kształtują właściwe postawy moralne, o które coraz trudniej w zagubionym świecie. Ruchoma i kolorowa scenografia, rytmiczne piosenki, efekty specjalne pobudzały dziecięcą wyobraźnię do aktywnego działania.

Wystarczyła tylko odrobina fantazji, by w baśniową krainę mógł wybrać się każdy!

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 348 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: