"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

31 maja 2017 21:13 | Aktualności

Dzieciaki, zakasujemy rękawy i do dzieła! Warsztaty pieczenia pizzy.

     O tym, że ciekawe lekcje mogą odbywać się również poza murami szkoły, mogli się przekonać uczniowie klasy IIa i III, którzy wraz z wychowawczyniami p. Iloną Przydatek i p. Beatą Taracińską, w poniedziałek 29 maja wzięli udział w warsztatach pieczenia pizzy przeprowadzonych przez restaurację Folklor w Jastrowiu. Zajęcia zorganizowano w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Dzieciaki w kuchni”. W trakcie warsztatów uczniowie poznali proces produkcji pizzy, a następnie sami zamienili się w kucharzy i samodzielnie przygotowali swoją ulubioną pizzę.

     Wprowadzeniem do tematu była wizyta w młynie. Dzieci poznały różne rodzaje zbóż i ziaren, z których powstaje mąka. Następnie uczniowie podzieleni na pięcioosobowe grupy odmierzali i dodawali kolejne składniki, z których przygotowywano ciasto. Ogromną frajdę sprawiło uczniom samo wyrabianie ciasta. Po „wyrośnięciu” zostało ono podzielone na porcje, z których powstały 42 autorskie wersje tego przysmaku. W czasie, kiedy pizza przebywała w piecu, uczniowie korzystali z atrakcji na placu i sali zabaw.

     Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości. Uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością przy tworzeniu własnej pizzy. Nawet największy niejadek połakomił się na własnoręcznie przygotowany wypiek.

     Zajęcia edukacyjne tego typu niewątpliwie rozwijają umiejętności kulinarne, uczą higieny i bezpieczeństwa w kuchni, a także właściwego zachowania się w restauracji. Nauka przez zabawę, jaką z tej lekcji wyciągną uczniowie, będzie nieoceniona. Uśmiech na twarzach naszych uczniów gościł przez cały dzień. Po zadowolonych minach  można przyjąć, że pizze były pyszne! Pełni wrażeń, zadowoleni i najedzeni wróciliśmy do szkoły.

 Bardzo dziękujemy pracownikom restauracji Folklor za ciekawe zajęcia.

 

red. I. Przydatek i B. Taracińska

Przeczytano: 399 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: