"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

05 czerwca 2017 21:29 | Aktualności

Filmowa przygoda z piratami!

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas III gimnazjum wybrali się do kina Helios na seans „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Była to kolejna część przygód jednego z najbardziej charyzmatycznych postaci filmowego pirata, Jacka Sparrowa.

Wyjechaliśmy tuż po pierwszej lekcji, a seans zaczął się o godzinie 10.00, więc mogliśmy spędzić trochę czasu w galerii. Uczniowie byli zdyscyplinowani i na chwilę przed rozpoczęciem seansu wszyscy zgromadzili się przy sali kinowej. Dzięki wspaniałej Pani Agnieszce Cybulskiej, organizatorce wycieczki, mogliśmy rozpocząć oglądanie seansu bez wcześniejszego wyświetlania reklam, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Tego dnia towarzyszył nam również Pan Przemysław Przepiórkowski. Za przemiłe towarzystwo naszych wychowawców, bardzo dziękujemy!

Chwilę po wejściu do sali kinowej nastała ciemność i rozpoczęła się projekcja filmu. Już po kilku minutach nikt nie mógł oderwać wzroku od dużego ekranu.

Filmowe dzieło pokazało szaleńczy wyścig piratów ze śmiercią. Złowrogi korsarz uciekł z mistycznego więzienia i zaplanował zgładzić wszystkich piratów, jednak na drodze stanął mu kapitan Jack Sparrow, który chcąc uniemożliwić mu osiągnięcie celu,  postanowił zdobyć Trójząb Posejdona. Towarzyszyli mu Henry Turner oskarżony o zdradę i skazany na śmierć, Carina Smyth kobieta naukowiec również skazana na śmierć za uprawianie czarów oraz Kapitan Hector Barbossa.

Film odznaczał się niezwykłym humorem oraz efektami specjalnymi. Widzowie czuli się jakby seans spędzili na statku. Jesteśmy pod wrażeniem niesamowitej gry aktorskiej Javiera Bardema, który wcielił się w rolę Kapitana Salazara.

Uważamy, że ten film koniecznie powinien obejrzeć każdy miłośnik dobrego kina!

 

Red. Justyna Wojnowska kl. III A G

Przeczytano: 490 razy. Wydrukuj|Do góry