"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

06 czerwca 2017 20:53 | Aktualności

Bajkowy Dzień Dziecka, czyli kulinarne inspiracje prosto z bajek!

     Bajki! Któż z nas z radością nie wróciłby do beztroskich lat dzieciństwa, gdy naszym największym pragnieniem było to, by choć przez chwilę potowarzyszyć naszemu ulubionemu bohaterowi w ekscytującej podróży, zmienić się w prawdziwą księżniczkę w balowej sukni, czy polecieć na latającym dywanie do krainy, gdzie bylibyśmy zawsze szczęśliwi, a marzenia zawsze by się spełniały.

     Z okazji  Dnia Dziecka uczniowie klasy IIA i III wspólnie ze swoimi wychowawczyniami p. Beatą Taracińską i p. Iloną Przydatek wybrali się w wyjątkową, bajkową i kulinarną podróż do świata bajek.

     Gdy z łezką w oku wracamy do romantycznej bajkowej sceny przedstawiającej wspólne jedzenie spaghetti przez dwa urocze czworonogi, to na pewno zaliczamy się do fanów jednej z najbardziej uroczych bajek pt. „Zakochany kundel”. W Dniu Dziecka przygotowaliśmy dłuuugie  spaghetti – czyli danie dla zakochanych psiaków.

     Spośród bohaterów bajek, do których nieustannie wracają kolejne pokolenia, na kulinarną uwagę zasługuje słynny marynarz z fajką, o porywczej naturze. Słynący ze swoich dobrze rozwiniętych mięśni, znany był też z tego, że całą swoją siłę brał ze… szpinaku! W tym dniu sięgnęliśmy po przepis na przysmak Popeye czyli filet z kurczaka ze szpinakiem.

     Wśród bohaterów bajek mamy wielkich miłośników jedzenia, a ich ulubione potrawy przygotowaliśmy właśnie z okazji Dnia Dziecka. Zajęcia zorganizowano w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Dzieciaki w kuchni”. Zabawa kulinarna była niesamowita, a potrawy… musicie spróbować sami! Palce lizać!!! Zachęcamy wszystkich do twórczego i zdrowego działania w kuchni.

Red. Beata Taracińska, Ilona Przydatek

Przeczytano: 323 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: