"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

12 czerwca 2017 19:52 | Aktualności

„Zaczarowany świat” czyli wizyta w Bibliotece Publicznej.

      W czwartek 8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III sp odwiedzili Bibliotekę Publiczną - Filię w Starej Łubiance. Celem wizyty było przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, poznanie tutejszej książnicy, zapoznanie z zasadami wypożyczania książek, rozmieszczeniem księgozbioru. W czasie spotkania z cyklu Wyprawa do Książkolandii uczniowie mieli okazję sprawdzić wszystkie zakamarki biblioteki, nawet te dostępne tylko bibliotekarzowi. Uśmiechnięta pani Ala opowiadała o swojej pracy, zapoznała z regulaminem wypożyczalni. Cierpliwie wyjaśniała jak wygląda tradycyjna karta czytelnika, a jak elektroniczna. Opowiadała o nadawaniu numeru elektronicznego danej pozycji książkowej w bibliotece. Wskazała na regały, gdzie przechowywane są książki dla dzieci młodszych, dla dzieci starszych, encyklopedie, słowniki. Młodzi czytelnicy chętnie przeglądali półki z książkami starając się zapamiętać niektóre tytuły.

W trakcie spotkania każdy z uczniów otrzymał piękną zakładkę do książki oraz pamiątkową nalepkę. Pani Ala dobrze wiedziała, że trzecioklasiści to łasuchy, więc były również słodycze. Mamy nadzieję, że wizyta w zaczarowanym świecie książek poszerzyła grono tutejszych czytelników.

 

Red. Beata Taracińska

Przeczytano: 372 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: