"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

17 czerwca 2017 09:54 | Aktualności

Dzień Projektów w gimnazjum.

09.06.2017r. odbył się Dzień Projektów, podczas którego zaprezentowało się sześć zespołów.

Projekt edukacyjny jest obowiązkowy dla każdego gimnazjalisty i zaliczenie jego jest warunkiem ukończenia szkoły. Temat realizowanego projektu jest wpisywany na świadectwie ukończenia gimnazjum.  Nadrzędnym celem projektów jest umiejętność współpracy w grupie oraz publiczne zaprezentowanie rezultatów.

                W tym roku szkolnym swoje projekty prezentowało sześć zespołów. Jako pierwsi swoją pracę pokazali uczniowie: Maciej Rozmus, Julia Borkowicz i Nikol Fil, a opiekunem była pani Lucyna Pięta. Projekt nosił tytuł; „Czy znajomość skali PH jest przydatna?”. Po wspaniałym pokazie wszyscy już wiemy, że tak.

                Kolejny projekt pod kierunkiem polonistek, pani Doroty Klimkiewicz i Pauliny Kurasz zaprezentował Damian Prendecki. Projekt dotyczył naszego ojczystego języka trwał przez prawie cały rok szkolny  i obejmował szereg działań związanych z promocją piękna ojczystej mowy.

                Zuzia Tatys, Jola Sośniak, Wiktoria Czerwińska, Beata Mączka i Klaudia Sujka przypomniały jak wyglądał w naszej szkole Dzień Liczby Pi, bo to był ich projekt.

                Jeden z  zespołów w składzie: Marek Szczepański, Patryk Kowalski, Nikol Fil, Justyna Wojnowska, Weronika Stuchlik, Kasia Kraska i Kacper Mehlich wybrał sobie na projekt udział w Odysei Umysłu. Pisali scenariusz, wykonywali stroje i scenografię, a następnie całość w zabawny sposób przedstawili szerokiej publiczności w Poznaniu, a potem nam podczas Szkolnego Dnia Talentów.

                Magda Szała, Martyna Piasecka, Ola Pastuszka i Wiktoria Wajer swój projekt poświeciły pomocy zwierzętom przebywającym w pilskim schronisku. Uczennice zorganizowały w szkole dwie zbiorki karmy, koców i zabawek dla psów i kotów. Oprócz tego przeprowadziły w przedszkolu spotkanie z dziećmi podczas którego opowiadały jak ważne jest pomaganie słabszym. Nad przebiegiem i realizacją projektu „Cztery Łapy” czuwała pani Ilona Piasecka.

                „Schody historii” to projekt grupy uczniów w składzie: Dominik Lange, Bartek Szymanek, Jakub Aleksandrowicz, Kacper Rogoziński, Piotr Szczepański, Jakub Wyrwas, Rafał Przyjazny, Łukasz Gąsiorowski  i Kacper Życzkowski. Pod opieką pani wicedyrektor Ewy Żychlińskiej chłopcy ozdobili szkołę umieszczając na stopniach schodów najważniejsze daty w historii Polski. Jest to bardzo cenny projekt, dzięki któremu każdy uczeń z łatwością zapamięta te wydarzenia.

                Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zaliczyli swoje projekty.

Przeczytano: 585 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: