"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

11 kwietnia 2017 20:06 | Aktualności

Spotkanie autorskie z Jerzym Utkinem

Jerzy Utkin- sylwetka artysty

Dziennikarz, prozaik, poeta, a także autor wierszy oraz tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży. Należy do Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. 

W młodości uczestnik i laureat wielu regionalnych i ogólnopolskich konkursów literackich. Na przestrzeni ostatnich 30 lat swoje utwory publikował na łamach znacznej części ukazujących się w tym czasie w Polsce pism literackich, m. in. takich, jak ,,Twórczość’’, ,,Akant’’, ,,Autograf’’.  Jego wiersze były także tłumaczone na język rosyjski i niemiecki.
Dziennikarz oraz prozaik (autor powieści ,,Czarny Albatros’’ – 2003, 2014 i ,,Chwiejnym krokiem przez bagno’’ – 2011 oraz zbioru opowiadań ,,Listy z kraju obłąkanych’’ - 2013), a także autor tekstów piosenek i wierszy dla dzieci: (książki: ,,Niewidzialny łyżwiarz’’ – 2006, ,,Zaproszenie do ciszy’’ – 2007 i ,,Za firanką pajęczyn’’ – 2008). Jedna z jego piosenek pt. ,,Pierwszy śnieg’’ (z muzyką Karola Urbanka) znajduje się w programie wychowania muzycznego klas IV – VI szkoły podstawowej.

Jaki był cel wizyty w naszej szkole?

To proste. Pan Jerzy przyjechał opowiedzieć dzieciom o swojej pracy, która jest wielką pasją już od wielu lat. Uczestnicy spotkania z panem Jerzym mieli okazję zadać artyście pytanie. Pytano miedzy innymi o inspiracje do napisania utworu. Jak się okazuje, wszystko, co otacza człowieka, może stać się tematem i motywem przewodnim dzieła literackiego.       

Dziękujemy Panu Jerzemu Utkinowi za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej szkoły.

Przeczytano: 258 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: