"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

27 czerwca 2017 22:05 | Aktualności

„Magiczna Książkolandia”. Projekt czytelniczy klasy III sp.

      Klasa III sp na przełomie maja i czerwca realizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa swój projekt czytelniczy pod hasłem „Magiczna Książkolandia”. W ramach pierwszego spotkania „Zaczarowany świat książek odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Szydłowie-Filię w Starej Łubiance. Celem wizyty było przede wszystkim kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, poznanie tutejszej książnicy, zapoznanie z zasadami wypożyczania książek, rozmieszczeniem księgozbioru.

Drugie spotkanie pod hasłem „Komiksowo-kolorowo” poświęciliśmy na poznanie historii powstania komiksów (spolszczenie angielskiego zwrotu comic strip) oraz ich najsławniejszych światowych i polskich tytułów oraz bohaterów. Czytaliśmy o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. Dowiedzieliśmy się dlaczego Koziołek Matołek „…po szerokim szukał świecie tego, co jest bardzo blisko…” Uczestniczyliśmy w awanturach i wybrykach małej małpki Fiki Miki. Poznaliśmy sławnych słowiańskich wojów Kajko i Kokosza, mieszkających w grodzie kasztelana Mirmiła. Tworzenie komiksów jest sztuką i ciekawym urozmaiceniem lekcji, więc sami bez problemów wykorzystując program komputerowy stworzyliśmy własny komiks, który potem wydrukowaliśmy i wkleiliśmy do zeszytów.

„Bajek czytanie na latającym dywanie” to hasło naszego trzeciego spotkania. Aladyn i jego zaczarowany dywan i przenieśli nas w orientalny, baśniowy świat dalekiego wschodu. Razem z bohaterem baśni przeżywaliśmy różne przygody w cudownym otoczeniu przyrody.

Ostatnie spotkanie „Książka, ale jaka, do wakacyjnego plecaka?” poświęciliśmy na omawianie swoich ulubionych książek. Uczniowie zachęcali rówieśników do czytania prezentowanych przez siebie pozycji książkowych. Wiadomo, że nikt nie zainspiruje, nie zachęci do czytania tak, jak koleżanka i kolega z klasy! Taka promocja czytelnictwa działa ze wzmożoną siłą!

 

red. Beata Taracińska

Przeczytano: 359 razy. Wydrukuj|Do góry