"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

20 czerwca 2017 14:32 | Aktualności

Grand Prix XXI Edycji Pilskich Czwartków.

Meetingiem kwalifikacyjnym zakończyła się kolejna edycja Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych. Po sportowych zmaganiach, trwających od września 2016 r. do maja 2017r. wyłonieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami, spełniający regulaminowe wymagania do nominacji na Mistrzostwa Polski Dzieci Grand Prix Czwartków La. Meeting kwalifikacyjny odbył się 23 maja 2017r. na stadionie MOSiR przy ulicy Żeromskiego 90 w Pile. Naszą szkołę reprezentowała grupa licząca 25 uczniów. Dzieci ubiegały się o nominacje na XXIII Finały Grand Prix Polski Czwartków La do Łodzi. Zgodnie z regulaminem dzieci startowały w kat. dziewcząt i chłopców w rocznikach: 2004, 2005 i 2006 w dwóch z 7 konkurencji (rzut piłką palantową, skok wzwyż, skok w dal, bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m). 
Za zwycięstwo, drugie i trzecie miejsce dzieci otrzymały medale, dyplomy i upominki.
Uroczystej ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali byli pilscy czwartkowicze: Klaudia Adamek - brązowa medalista Mistrzostw Europy kadetek na 100m i Remigiusz Olszewski - aktualny mistrz Polski w biegu na 60m w hali.

Nasi medaliści:

1. Michał Gniot – I miejsce – rzut piłeczką palantową

2. Karolina Dłużniewska – I m. – skok wzwyż

3. Mikołaj Rutkowski -  IIm. – skok w dal , III m. – bieg na dystansie 60m

4. Kacper Baran – IIIm. – skok w dal

Ta czwórka otrzymała nominację na wyjazd do Łodzi.

red. E. Szczepaniak

Przeczytano: 306 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: