"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 lipca 2017 13:10 | Aktualności

EuroWeek 2017

 

Nadszedł czas upragnionych przez wszystkich wakacji. 49 uczniów naszej szkoły rozpoczęło je od udziału w tygodniowym obozie językowym Euroweek 2017 w Międzygórzu położonym w pięknej i urokliwej Kotlinie Kłodzkiej.

Obóz był okazją do konwersacji w języku angielskim z wieloma wolontariuszami, którzy przyjechali między innymi z: Azerbejdżanu, Indii, Filipin, Łotwy, Etiopii, Ugandy, Armenii  oraz  Indii. Zajęcia w ramach EuroWeek-Szkoła Liderów 2017 pozwolił uczniom rozwinąć takie umiejętności jak:

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim

W czasie pobytu w Międzygórzu nie było miejsca na nudę. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnorodnych zajęciach takich jak: warsztaty interaktywne, gry symulacyjne i praktyczne ćwiczenia poprowadzone przez wolontariuszy Europejskiego  Forum Młodzieży. Nie zapomniane zostaną poranne rozgrzewki ruchowo-językowe, wspólne tańce, projekty grupowe, prezentacje wolontariuszy na temat ich krajów oraz Mission Impossible. Obóz był znakomitą okazją dla tych którzy pragną porozmawiać w języku angielskim, przełamać bariery językowe, dobrze się przy tym bawiąc.

Urozmaiceniem obozu była wycieczka do Czech i wędrówka po przepięknym i unikalnym Skalnym Mieście w Adršpach. Uczniowie, opiekunowie jaki i wolontariusze, którzy wybrali się z nami, zachwyceni byli piękną i malowniczą scenerią odwiedzonego miejsca. Duże wrażenie wywołały na wszystkich wysokie skały, wąskie wąwozy, urokliwe widoki i bardzo relaksująca spływ tratwą z czeskim flisakiem, którego opowieści rozbawiły nas do łez.

EuroWeek okazał się nie tylko fantastyczną  okazja do nawiązania przyjaźni z ludźmi z innych krajów. Uczniowie naszej szkoły nawiązali również znajomości z uczniami z Czerska oraz Włocławka.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy obdarowali  swojego tajemniczego przyjaciela drobnymi upominkami a wolontariusze wręczyli dzieciom oraz ich wychowawcom certyfikaty aktywnego uczestnictwa w obozie. Ostatni dzień pobytu był pełen wzruszających chwil. Łzy dzieci oraz wolontariuszy są dowodem na to, w jak cudownej atmosferze spędziliśmy nasze tygodniowe wakacje.

Miłe i radosne chwile w naszym życiu szybko przemijają, ale kochani uczniowie nie martwcie się! Rok szkolny szybko minie, a wy znów będziecie mieli okazję wybrać się z Waszymi nauczycielami na obóz językowy, tym razem Euroweek 2018 .

Opiekunami na obozie byli: p. Barbara Siłka, p.Bernadetta Michalik, p. Karolina Brodawka, p. Anna Gugałka, p. Przemysław Przepiórkowski.

 Zdjęcie jaki i filmiki z naszego pobytu w Międzygórzu dostępne są na stronie https://www.facebook.com/zsstaralubianka

Red.Anna Gugałka

 

 

Przeczytano: 632 razy. Wydrukuj|Do góry