"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

03 października 2017 22:35 | Aktualności

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Akcja propagująca czytelnictwo ma już 16-letnią tradycję. Powstała w  2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Głośne czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości. Kontakt z żywym słowem wyparła dziś telewizja,  której narzędziem nie jest język, lecz obraz. Ludzie żyją w coraz większym pośpiechu. Coraz mniej ze sobą rozmawiają i mało czytają -trzeba to zmienić!

Głośne czytanie to dzieci rozwijanie! Doskonale pobudza wyobraźnię, pozytywnie wpływa na relacje międzyludzkie, doskonali umiejętność słuchania, wpływa na koncentrację.

Warto przypomnieć, ze roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach promocji czytelnictwa, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania.

Miejscem spotkania miłośników głośnego czytania było boisko, które tego dnia wypełniło się po brzegi. Każda klasa, z wychowawcą na czele, stworzyła czytelniczy krąg. Szkolna akcja odbyła się pod czujnym okiem Pani Dyrektor Jolanty Baran, która zainicjowała wspólne czytanie. Frekwencja tego dnia dopisała! Łącznie w akcji wzięło udział 186 uczniów naszej szkoły!

Cieszy fakt, że uczniowie  dostrzegli same korzyści, wynikające z udziału w tej akcji. Tego dnia popularnością cieszyły się następujące lektury: „Magiczne drzewo”,” Dziennik cwaniaczka”, „Mikołajek”, „Harry Potter”, „Hobbit”.

Każda klasa, I-III edukacji wczesnoszkolnej, IV-VII szkoły podstawowej i II-III dotychczasowego gimnazjum, otrzymała pamiątkowe dyplomy za udział w przedsięwzięciu.


Dziękujemy i zachęcamy wszystkich do czytania!

 

Kto czyta książki-żyje podwójnie!

 

 

Red. Paulina Kurasz, Ilona Przydatek

 

SONDA:

Co sądzisz o Akcji Głośnego Czytania?

      

   Jakub Kotlarz kl. VII

 

  Moim zdaniem to doskonały sposób zachęcenia młodzieży do czytania!

 

      Oliwia Bajer kl. VII

   

  Bardzo podobał  mi się udział w akcji. Miałam okazję przeczytać fragment przed większą publicznością!

   Weronika Nawrocka kl. VII

 

  Akcję można zaliczyć do udanej! Podobała mi się nasza integracja!

 

 

 

Przeczytano: 511 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: