"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

13 października 2017 08:50 | Aktualności

XVII Dzień Papieski.

      8 października 2017 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Starej Łubiance odbyła się publiczna zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

      Zbiórka pieniędzy i sprzedaż „kremówek papieskich” odbyła się w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego w Polsce przed kościołami w Starej Łubiance, Krępsku i Dobrzycy. Organizatorów zbiórki pieniędzy i sprzedaży kremówek w parafii wsparli młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas: Karolina Wojnowska, Oliwia Ekert, Magda Szała, Martyna Piasecka, Dobrusia Kubiak, Oliwia Stawińska, Zuzia Przybylska, Wiktoria Wajer, Ola Pastuszka, Martyna Cybulska, Patryk Kowalski, Zuzia Stefańczyk, Błażej Zborowski oraz absolwenci naszej szkoły: Wojtek Rzadkiewicz i Daria Łuc.


Red. Bernardeta Michalik – opiekun Szkolnego Koła Caritas

Przeczytano: 551 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: