"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

16 października 2017 13:57 | Aktualności

„12 prac Heraklesa”, czyli Święto Edukacji Narodowej w niecodziennej odsłonie.

      W piątek, 13 X 2017r., w przededniu Święta Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski postanowił zaprosić Emerytów oraz czynnych zawodowo Pracowników Oświaty na Starożytne Igrzyska Olimpijskie. Sala gimnastyczna na czas trwania igrzysk przeobraziła się w Olimp, a nasi szczególni Goście stali się bogami i boginiami.

         Do poszczególnych prac  przystępowali ci bogowie, którzy trafnie rozpoznali, że rymowanka ułożona przez przedstawicieli SU, jest właśnie o nich. Zadania, z którymi musieli się zmierzyć, były przemyślane i dobrane do predyspozycji każdego z nich. Wśród konkurencji pojawiły się między innymi: rysowanie wizerunku bogini z zamkniętymi oczami, zagadka antyczna -wyszukiwanie pięciu różnic, ubijanie miękkiego dywanu z chmur dla rydwanu  Heliosa, rozpoznawanie pokarmu i napoju bogów- nektaru i ambrozji , przędzenie nici życia, układanie rymowanki- rapowanki, starożytna dysputa o wyższości jedzenia nad spaniem i spania nad jedzeniem. Zmagania z dwunastoma pracami Heraklesa zakończyły taniec Nimf oraz pieśń Plejad.

         Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego czuwali, aby bogom i boginiom zostały wręczone wieńce laurowe oraz atrybuty. Po zakończonej konkurencji każdy, kto w pocie czoła wykonał przydzielone mu zadanie, otrzymywał pamiątkowy dyplom, na którym widniał tekst rymowanki ułożonej przez uczniów.

         Gromkie brawa oraz salwy śmiechu, były najlepszym dowodem na to, że każda praca została wykonana w 100%!!! Gratulujemy naszym bogom i boginiom tego, że mają duży dystans do siebie i potrafią się świetnie bawić!

        Prowadzenie uroczystości powierzono uczniom: Julii Borkowicz, Oliwii Bednarskiej i Wojciechowi Cieślikowi. Ci uczniowie również wykonali 100% normy. Poszczególne zadania i sposób ich  wykonania przedstawiali: Nikola Frąckowska, Wiktoria Kozłowska, Weronika Nawrocka, Monika Kołodziejczyk, Karolina Wojnowska, Kornelia Bednarek, Olga Aleksandrowicz, Zuzanna Kołodziejska oraz Aleksandra Podkowa.

        Podczas wykonywania zadań  czas umilały piosenki w wykonaniu Martyny Ekert, Amelii Cieślak, Martyny Cybulskiej i Zuzanny Stefańczyk.

My, opiekunowie SU niniejszym stwierdzamy, iż nasi uczniowie  stanęli na wysokości zadania, za co z całego serca im dziękujemy.  

Przeczytano: 495 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: