"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

17 października 2017 21:24 | Aktualności

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia!

      Kto z nas nie lubi urodzin! 14 października świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia! Zainicjowane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom „Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia” świętowały dzieci w całym kraju.

       W tym roku dzieci z grupy Żabek naszego przedszkola wspólnie z wychowawczynią Karoliną Brodawka i bibliotekarką szkolną Iloną Przydatek urządziły Książkowym Misiom urodzinowe przyjęcie. Jak na urodziny przystało były tańce, zabawy, konkursy i „małe co nieco” - jak mawiał Kubuś Puchatek.

       Ale kto mi powie dziś - w której książce mieszka miś?... Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji książeczek, których bohaterami były rzecz jasna misie: od Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Paddingtona, aż po książeczkę z wierszami naszej pani bibliotekarki Wiesławy Pyrcz pt. „O misiach i niedźwiadkach”. Głównym wątkiem urodzin było głośne czytanie przygód wybranego misia-bohatera książkowego. Na imprezie nie mogło zabraknąć Jubilatów – książkowych i pluszowych Misiów, które każde dziecko przyniosło ze sobą do przedszkola. Odbyła się prezentacja pluszaków przez ich właścicieli.

       Po wspólnej lekturze przyszedł czas na zabawę. Żadne urodziny nie udałyby się przecież bez urodzinowego przyjęcia więc przyszedł czas na „małe co nieco”. Oprócz zabawy były różne zadania: przygotowanie urodzinowego tortu z kartonów i zdobienie go ciasteczkami, polewą i cukiereczkami z kolorowego papieru, zapalenie urodzinowej świeczki, złożenie misiom serdecznych życzeń i głośne odśpiewanie „Sto lat” dla Jubilatów. Były też zabawy ruchowe (posadź misia na swojej głowie, ukołysz misia, schowaj misia za plecami, zatańcz z misiem), przygotowanie portretów misiów z papierowych talerzyków i utworzenie galerii prac dzieci. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę o misiu z misiem i dla misia. Urodziny zakończono podwieczorkiem - wylizywaniem miodku z ryżowych wafelków. To zadanie okazało się najsmaczniejsze.

      Przyjęcie udało się wyśmienicie, bo wszyscy dobrze wiedzą, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. Cieszymy się, że "Miś" zaprasza na takie ciekawe i zachęcające do czytania książek zabawy – powiedziały panie, które zorganizowały urodziny misia - A my bardzo kochamy nasze misie - powiedziały dzieci.


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 374 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: