"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

22 października 2017 22:28 | Aktualności

Akcja Głośnego Czytania na ulicach Starej Łubianki!

O zaletach czytania można napisać wiele artykułów. Głośne czytanie to doskonały trening dla naszego mózgu. To również oderwanie się od szarej rzeczywistości. Niestety, w dzisiejszych czasach maleje liczba miłośników czytania. Tempo życia, uzależnienie od komputera, telefonów, sprawiają, że ludzie coraz mniej czytają!

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły postanowili zachęcić, tym razem dorosłych, do czytania książek! Nad przebiegiem akcji  czuwali uczniowie klasy VII SP, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Przygotowali plakat i  tabliczki promujące czytelnictwo. Zadbali też o kolorowe kostiumy bohaterów jednej z najpiękniejszych lektur- „Mały Książę”. To właśnie z tą książką pod pachą wyruszyli w teren! Akcja Głośnego Czytania objęła ulice Starej Łubianki

O fotorelację z tego wydarzenia zadbał wychowawca klasy VII, Pan Tomasz Znajdek. Do przedsięwzięcia przyłączyli się również uczniowie z  klasy IIIA, na czele z Panią Iloną Przydatek, wychowawcą, bibliotekarką, która wyjątkowo dba o kondycję czytelników naszej szkoły! Dzieci z tej klasy wzięły ze sobą swoje ulubione książki. Do akcji przyłączyli się też uczniowie z klasy VI B.

Cała akcja została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców Starej Łubianki, choć nie wszyscy  dysponowali czasem.  Większość  z wielką ochotą przeczytała krótki fragment książki. Z resztą, jak można było odmówić Małemu Księciu? Dziękujemy i zachęcamy wszystkich do czytania!

 

Red. Paulina Kurasz

Fotorelacja: Tomasz Znajdek

 

 

Przeczytano: 385 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: