"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

25 października 2017 18:53 | Aktualności

Każde dziecko jest artystą.

      Graffiti to nie tylko bazgroły na murach, które szpecą miasta. To także sztuka, której efektem są spektakularne malowidła naścienne, od razu przyciągające wzrok i zdecydowanie wzbogacające przestrzeń. Aby jednak dojść do maestrii w tej dziedzinie, potrzeba wielu treningów, a także, o czym nie można zapominać, talentu. Świetnym rozpoczęciem przygody z graffiti okazały się zajęcia kreatywne zorganizowane w klasie III A, podczas których można było dowiedzieć się trochę na temat graffiti – zarówno w teorii, jak i w praktyce.

       W ramach lekcji wychowawczej „Każde dziecko jest artystą” uczniowie zapoznani zostali z najważniejszymi terminami z zakresu sztuki ulicznej. Zaprezentowano też przykładowe malowidła, przybliżono historię graffiti, a także stworzono mapę pojęć związaną z tematem sztuki ulicznej. Po lekcji teoretycznej zajęcia przeniosły się na plac przedszkolny, gdzie na arkuszach folii spożywczej uczniowie malowali farbami przygotowane wcześniej napisy.

     Uwieńczeniem tego zadania było stworzenie naszego pierwszego ortograficznego graffiti. Wszystko po to, by utrwalić pisownię wyrazów z trudnościami. Efekty pracy do zobaczenia w galerii.

      Lekcje bardzo podobały się uczestnikom, bo każdy mógł nauczyć się czegoś nowego i dowiedzieć się czegoś więcej na temat poznanej sztuki. Najmłodsi mieli niesamowitą okazję ku temu, aby kształtować swoją wyobraźnię i kreatywność. Uczyli się poza tym współpracy w grupie oraz organizowania własnego czasu. Przeprowadzane zajęcia to jednak przede wszystkim gwarancja doskonałej zabawy, dostarczającej przeżyć, których nie zapomina się na długie lata.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 398 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: