"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

27 października 2017 21:15 | Aktualności

Jogurtowa fantazja – zdrowe i szybkie śniadanie.

      Coś pysznego, coś szybkiego i coś zdrowego - jogurtowa fantazja przekładana granolą, owocami i jogurtem naturalnym. Świetny pomysł na drugie śniadanie, które przygotowali uczniowie klasy IIIA w ramach kontynuacji innowacji pedagogicznej „Dzieciaki w kuchni” oraz programu „Szklanka mleka” realizowanego w naszej szkole.

      Wszyscy wiemy, że uczniowie niechętnie zaglądają do kubeczka z jogurtem naturalnym, więc w celu zachęcenia do spożywania tego produktu przygotowaliśmy błyskawiczne, pyszne i zdrowe śniadanie. Jogurt ma bardzo wiele zalet. I to nie podlega dyskusji. Nie ma nic prostszego od przygotowania pożywnego, a co najważniejsze zdrowego śniadania.

      Jogurtu naturalny z owocami oraz zbożowe dodatki -otręby owsiane, pszenne, siemię lniane, sezam, wiórki kokosowe, mielone migdały, żurawina i rodzynki – te wszystkie pyszności, bogate w wartości odżywcze są najlepszym urozmaiceniem dziecięcego śniadania. Taki posiłek dostarczy zapewne niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników.

    Uwielbiamy takie śniadania… A już szczególnie, gdy są podawane w ciekawej formie. Po co nam jogurty owocowe, podczas gdy sami możemy sobie wyczarować pyszne śniadanie z jogurtu naturalnego. Satysfakcja będzie zdrowa.


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 297 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: