"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

27 października 2017 21:26 | Aktualności

Cudaczek Wyśmiewaczek – spotkanie z lekturą.

       W czwartek 26 października w ramach spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze pod hasłem Cudaczek Wyśmiewaczek – spotkanie z lekturą. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II edukacji wczesnoszkolnej. Celem naszych zajęć było rozwijanie aktywności czytelniczej naszych uczniów, dlatego też nasze działania w tym kierunku obejmują przede wszystkim wspólne czytanie i zabawy z książką.

       Podczas spotkania rozmawialiśmy o dobrym i złym zachowaniu oraz o roli przyjaźni w życiu młodego człowieka. Pomocą służyły fragmenty książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”. Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła" .

       Jak się okazało, klasa druga uwielbia Cudaczka- Wyśmiewaczka i wie, że takie malutkie licho niepoczciwe odwiedza każdego z nas i namawia do złego zachowania. 


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 367 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: