"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

29 października 2017 09:36 | Aktualności

Z wizytą w bibliotece.

      Dnia 27 października z wizytą czytelniczą do biblioteki szkolnej przyszli uczniowie klasy I edukacji wczesnoszkolnej. Co prawda pierwszoklasiści już od września wypożyczają książki, ale to właśnie w piątek oficjalnie odbyło się przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

      Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dla uczniów była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego naszych gości oprowadzono po wszystkich bibliotecznych pomieszczeniach. Opowiedziano o zasadach korzystania z biblioteki i zaprezentowano najpiękniejsze i najciekawsze książki z naszego księgozbioru, zachęcając do lektury.

      Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała pierwszakom książkę pt. „Wizyta w bibliotece”. Publikacja skierowana jest właśnie dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w świecie liter. Tekst podzielony jest na sylaby dzięki czemu najmłodsi bez trudu mogą podejmować próby samodzielnego czytania.

      Mamy nadzieję, że uczniowie opuścili bibliotekę z przekonaniem, że czytanie może być najwspanialszą przygodą, a biblioteka miejscem niezwykle interesującym i fascynującym.


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 380 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: