"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

31 października 2017 20:10 | Aktualności

Lubimy tworzyć – zakładki do książek.

       Zapoznanie uczniów z nowym księgozbiorem biblioteki stało się pretekstem do rozmów na temat szanowania książek oraz tego, w jaki sposób należy o nie dbać. To z kolei dało impuls do stworzenia autorskich, kreatywnych zakładek do książek.

      Produkty wykonane ręcznie są nie tylko bardzo ciekawe i ładne, ale również dają satysfakcję, że wykonało się coś samodzielnie. Wśród wielu ciekawych rzeczy, jakie można zrobić własnymi rękami są zakładki do książek. Jeżeli dużo się czyta lub chce się zrobić przyjemność komuś, kto pochłania jeden tom za drugim warto wykonać właśnie zakładki.

       Do wykonania zakładek potrzebujemy: kolorowe kartki papieru, przyklejane oczy, linijkę, ołówek, nożyczki i klej. Z tych prostych materiałów, w bibliotece szkolnej tworzyłyśmy urocze, groźne potworki, które wkrótce ustąpiły pola zwierzętom. Były też misie, myszki, kurczaki, zabawne minionki i angry birdsy. Robi się je bardzo szybko, nam zajęło to kilka minut.

        Świetna zabawa podczas procesu twórczego zrelaksowała i odprężyła uczniów, a niektóre zakładki stały się wyjątkowymi upominkami. Dlatego zachęcamy do zrobienia swoich własnych zakładek, które upiększą Wasze książki. Możecie stworzyć, co tylko zechcecie - użyjcie swojej wyobraźni.

       Oto nasze pomysły. Poniżej prezentujemy dzieła uczniów klasy IIIA i dzieci spędzających czas wolny w świetlicy szkolnej. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 407 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: