"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

08 listopada 2017 14:54 | Aktualności

Czy znasz Pippi Pończoszankę? – lekcja czytelnicza.

      Pippi Langstrump czyli Pipi Pończoszanka – to niezwykła dziewczynka, która na całym świecie stała się symbolem dzieciństwa pozbawionego nakazów i zakazów. Pipi to chyba najbardziej znana i lubiana bohaterka literatury dziecięcej. Dziewczynka, która mieszka bez rodziców, za to z koniem i małpką, śpi z głową pod kołdrą i nogami na poduszce, nie zna tabliczki mnożenia, ale nikogo się nie boi, a dla przyjaciół zrobi wszystko. To dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, jest obdarzona niesamowitą siłą, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię. 

      To właśnie z nią 6 listopada uczniowie klasy I, III A i III B mieli możliwość spotkać się podczas lekcji czytelniczej pt. Czy znasz Pippi Pończoszankę?  W ramach zajęć wysłuchali fragmentów książki Astrid Lindgren „Pippi Pończoszanka” czytanych przez wychowawczynie. Bo oto, Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, właśnie wprowadziła się do Willi Śmiesznotki i zapoznała z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa.

      W bibliotece szkolnej dostępne są nowe książki o przygodach Pippi, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: „Czy znasz Pippi Pończoszankę”?, „Pippi Pończoszanka”, „Pippi się wprowadza i inne komiksy”, „Pippi wchodzi na pokład” i „Pippi na Południowym Pacyfiku”. Przeczytajcie je, a na pewno dołączycie do grona przyjaciół Pippi.

       Podsumowaniem zajęć było stworzenie ilustracji przedstawiającej Pippi, przygotowanie kolorowanek głównej bohaterki książki, a następnie doświadczenie „bezpośredniego” spotkania z Pippi w ramach wyjazdu na przedstawienie teatralne pt. „Ach, ta Pippi” do Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

 

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 376 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: