"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

12 listopada 2017 20:30 | Aktualności

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

      11 listopada w Starej Łubiance odbywały się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, w których  uczestniczyli przedstawiciele szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Magda Szała, Oliwia Stawińska i Tomasz Satro. Przed wejściem do kościoła uczennice naszej szkoły dekorowały wszystkich uczestników obchodów biało-czerwonymi kotylionami. Celebracja Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się od uroczystej Mszy Św., odprawionej w intencji Ojczyzny przez ks. proboszcza Romana Piwońskiego. Po Mszy Św. delegacje przeszły pod pomnik - figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie znajduje się wmurowana tablica upamiętniająca "Twórców i Obrońców Polski".

       Pod pomnikiem, po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do polskich walk o wolność i niepodległość. Po czym przybyłe delegacje złożyły kwiaty.  Uczniów do występu przygotowały panie: Ilona Piasecka i Magdalena Suchecka. Opiekę nad pocztem sztandarowym pełniła pani Elżbieta Szczepaniak.

    Uroczystości zakończył Wójt Gminy Szydłowo - Pan Dariusz Chrobak, który podziękował wszystkim delegacjom, pocztom sztandarowym, szkołom, mieszkańcom Starej Łubianki i gminy za udział w obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Red. Zbysław Taraciński

Przeczytano: 549 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: