"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 listopada 2017 17:38 | Aktualności

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia.

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży i przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.

      Z okazji przypadającego 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów klasy I edukacji wczesnoszkolnej. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się, skąd się wziął pomysł na tę maskotkę, poznali zbiór książek o misiach dostępny w bibliotece, rozwiązywali zagadki o najbardziej znanych misiach – bohaterach dziecięcych bajek oraz poznali różnicę między milutkim pluszowym misiem, a prawdziwym groźnym niedźwiedziem.

       Tradycyjnie odbyło się również czytanie książki. Dziś towarzyszyła nam książeczka „O misiach i o niedźwiadkach” autorstwa pani Wiesławy Pyrcz i zawarty w niej wiersz pt. „Misiowe święto”. Przedstawiono także wspaniałą lekturę dla wszystkich dzieci zakochanych w swoich przytulankach pt. „7 opowieści o przytulankach”. Zapraszamy do wypożyczeń zbiorów uroczych opowiadań: mądrych, pouczających i ślicznie zilustrowanych oraz porad nawiązujących do tematu historyjek opracowanych z myślą o najmłodszych. Dostępne w naszej bibliotece są: „7 opowieści ,aby wyleczyć małe bóle i choroby”, „7 opowieści, aby pozbyć się złości i ukoić smutki”,”7 opowieści, aby grzecznie zasnąć”,”7 opowieści do czytania z babcią i dziadkiem”.

      Spotkanie urozmaicono zajęciami plastycznymi podczas, których uczniowie wykonali misiową rodzinkę – pacynki na palce.

       Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dziękujemy dzieciom za udział w zajęciach-następne już za rok! A póki co przytulmy do serca w ten jesienno-zimowy czas pluszowego przyjaciela - jakim jest miś.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 336 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: