"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

03 grudnia 2017 10:06 | Aktualności

NA ŚWIĘTEGO ANDRZEJA PANNOM Z WRÓŻB NADZIEJA.

            W imieniny Andrzeja tj. 30 listopada, w klasie II i IIIb edukacji wczesnoszkolnej odbyły się andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z dnia 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

W Polsce Andrzejki kojarzą się wszystkim z wróżbami i dobrą zabawą. Aby nadać imprezie magiczną atmosferę i niepowtarzalny charakter uczniowie wraz z panią Izą i panią Teresą przebrali się w stroje wróżek, czarownic oraz czarodziejów i piosenką pt.: "Andrzejkowe wróżby" rozpoczęli zabawę. W świetle kolorofonów dominowały najnowsze hity list przebojów. Była wspaniała zabawa przy muzyce, wróżby przygotowane przez uczniów oraz smakołyki przyrządzone przez rodziców. Dzieci losowały babeczki z wróżbami, rozsypywały zapałki, przebijały szpilkami serca z imionami przyszłych wybranków. Śmiechu i radości nie było końca. Najwięcej emocji dostarczyła uczniom popularna i bardzo lubiana wróżba – który but pierwszy przekroczy próg, ten pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Bardzo dużo wróżb przepowiadało kim dzieci będą w przyszłości. Ciekawe, komu sprawdzą się andrzejkowe wróżby? Impreza zakończyła się bardzo znanym utworem: „Despacito” Luisa Fonsi. Ten pełen przyjemności i wrażeń dzień na długo zagości wszystkim w pamięci.

Dziękujemy rodzicom, którzy na ten dzień przygotowali dzieciom słodkości: p. Joannie Gradowskiej, p. Katarzynie Sarowskiej, p. Beacie Guzik, p. Małgorzacie Bajer, p. Piotrowi Podkowa.

Red. Izabela Prendecka

Przeczytano: 568 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: