"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

04 grudnia 2017 18:52 | Aktualności

Koktajl jagodowy – szybkie i zdrowe śniadanie.

       Owocowe koktajle określane są mianem bomb witaminowych. I jest w tym dużo prawdy - dostarczają bowiem związków mineralnych, antyoksydantów i białka. Koktajle to szybka, prosta forma śniadania, ogromna dawka witamin i smaku. Wystarczy trochę czarnych jagód, jednych z najzdrowszych owoców na świecie, jogurtu naturalnego, kefiru i miodu do dosłodzenia. Robi się je szybko i bez wysiłku, są zdrowe, a smakują jak najlepszy deser.

       Uczniowie klasy III A już się o tym przekonali, przygotowując na klasowe andrzejki - koktajl jagodowy. Koktajl naładowany jest witaminami, mikroelementami, antyoksydantami i błonnikiem. Jest to fajny sposób na szybkie, pożywne śniadanie i lekki i zdrowy początek dnia. Jak się okazuje to też dobry sposób na przemycenie owoców i zadbanie o przynajmniej jedną  z zalecanych pięciu porcji owoców dziennie.

          Można robić tysiące koktajli, możliwości są nieograniczone. Zapraszamy dzieci do miksowania, wybierania składników, podajemy im tylko śmieszne słoiki, buteleczki, słomki i wszyscy zaczynamy dzień porcją zdrowego koktajlu.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 374 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: