"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

04 grudnia 2017 18:58 | Aktualności

Andrzejki w klasie IIIa.

         Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

         W czwartek 30 listopada uczniowie klasy III a chcieli zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co ich czeka. Przygotowali więc wiele wróżb, by wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć. Od samego rana w klasie zapanowała magiczna atmosfera. Nie zabrakło losowania karteczek, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki.

        To był bardzo wesoły dzień! Pewne jest to, że przyniósł one nam wiele radości i był okazją do wspólnej zabawy. Uśmiechów było co niemiara! Wobec tego: nie tylko przyszłość będzie fantastyczna, na teraźniejszość też nie mamy co narzekać! Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.

        Na koniec wszyscy ucieszyli się z przygotowanych podczas zajęć kulinarnych pysznych, zdrowych deserów – rozpływających się w ustach pieczonych jabłkach ze słodkim wnętrzem oraz koktajlu jagodowego. Takie przekąski są nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Przy degustacji owoców przypomnieliśmy sobie o wartościach odżywczych jabłek i jagód oraz higienie i estetyce spożywania posiłków.


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 480 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: