"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

05 grudnia 2017 22:30 | Aktualności

Mikołajkowy zawrót głowy.

        Zaczynacie z nami odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia? Pomoże nam w tym, Mikołaj z dłuuugą, siwą brodą. W oczekiwaniu na przyjście Mikołaja dnia 5 grudnia mali artyści z klasy I i IIIA wykonywali jego portret, wykorzystując do tego celu różne materiały tj. papier kolorowy, bibułę, złotko, watę, waciki, tekturę falistą, czerwony filc, pianki, tasiemki, guziki, skarpetki, drewniane łyżki i papierowe serwetki. Jeszcze tylko oczy, brwi, pompony i Święty Mikołaj gotowy.

      Prace ze świętym Mikołajem w temacie wykonano różnymi technikami plastycznymi. Okazało się, że powstał nam całkiem niezły mikołajkowy zawrót głowy w klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

      Dekoracje wykonywane przed świętami pozwoliły uczniom stopniowo poczuć klimat nadchodzących dni, pełnych wyjątkowych chwil, refleksji i czasu w klasowym gronie. Prosta forma, kilka podpowiedzi w połączeniu z dziecięcą wyobraźnią sprawiły, że powstała cała zgraja uroczych Mikołajów.

Z twórczej pracy wyszły zabawne, uśmiechnięte Mikołaje! Sami zobaczcie.

Red. B. Taracińska, I. Przydatek

Przeczytano: 577 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: