"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

08 września 2017 20:37 | Aktualności

„Książka na wakacje”- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

      Klasa III BG, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wzięła udział w projekcie „Książka na wakacje”. W czerwcu, czyli krótko przed wakacjami, uczniowie wybrali jedną z dostępnych i nowo zakupionych pozycji książkowych. Kryteria wyboru literatury na wakacje były przeróżne:

  • ciekawa okładka,
  • rekomendacja znajdująca się na obwolucie,
  •  tematyka,
  • styl i gatunek dzieła.

Po usłyszeniu ostatniego dzwonka, może nawet wcześniej, gimnazjaliści przystąpili do lektury. Czas wolny umilała im książka. Lepszego przyjaciela tylko ze świecą szukać. Wszak wszyscy wiedzą, że „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera" .  Fakt, iż wybrane przez uczniów dzieła nie znajdują się w kanonie lektur szkolnych, podziałał motywująco i mobilizująco.

Po wakacjach, jako podsumowanie projektu, dokonano wizualizacji przeczytanej książki. Trzecioklasiści z pewnością wykazali się kreatywnością oraz znajomością treści wybranego utworu, gdyż  każdy z nich zaprojektował okładkę według własnego pomysłu.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż starsi koledzy swoim przykładem zachęcą młodszych uczniów do czytania, ponieważ „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Poniżej prezentujemy efekty twórczej  pracy uczniów klasy III BG.

 

Przeczytano: 303 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: