"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

07 grudnia 2017 21:48 | Aktualności

NA RUCH, RUCH, RUCH JEST DZISIAJ WIELKA MODA . . .

      Dnia 7 grudnia 2017 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klasy II, III a i III b kolejny raz wybrali się na pływalnię ,,Delfin” w Wałczu. Mimo, że jesienny czas sprzyja zachorowaniom, nasi uczniowie licznie i chętnie korzystają z tej formy spędzania czasu. Pod opieką ratowników, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia zasad obowiązujących na pływalni, dzieci mogły wykazać się umiejętnością: pływania i nurkowania, zabawy w wodzie przy wykorzystaniu rękawków, piankowych makaronów oraz korzystać ze zjeżdżalni, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

      Podstawowym celem wyjazdu na basen jest kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego. Cele można uznać za osiągnięte, ponieważ już w drodze powrotnej uczniowie planowali następną podróż do Wałcza na krytą pływalnię.

       Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Dzieci były pod stałą opieką, od momentu wejścia do autobusu, aż do powrotu, dzięki pracy nauczycielek Pani I. Prendeckiej, T. Mierzwa, I. Przydatek oraz chętnych rodziców,  bez których np. wysuszenie długich, dziewczęcych włosów trwałoby znacznie dłużej.

Uczniowie wymoczeni, zmęczeni, głodni ale zadowoleni i podekscytowani wrócili autokarem do szkoły. 

 

Dziękujemy za pomoc i uczestnictwo w wyjeździe Pani: B. Zioło, B. Guzik, J. Wajer, A. Zborowskiej oraz Panu P. Podkowa.

Przeczytano: 489 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: