"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

16 grudnia 2017 18:31 | Aktualności

Pierwsza Gwiazdka - poznajemy historię Świąt Bożego Narodzenia!

      Dnia 15 grudnia uczniowie klasy I i III A edukacji wczesnoszkolnej wspólnie ze swoimi wychowawczyniami p. Beatą Taracińską i p. Iloną Przydatek pojechali do kina Helios w Pile na projekcję filmu pt. „Pierwsza Gwiazdka”. Celem wyjazdu było wywołanie radosnych nastrojów spowodowanych zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

      Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce stają się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

      „Pierwsza Gwiazdka to film o przyjaźni skierowany do najmłodszych z zabarwieniem chrześcijańskim, mającym na celu przytoczeniu dzieciom historii gwiazdy betlejemskiej i tego, co wydarzyło się w dniu nazywanym obecnie Bożym Narodzeniem. Najmłodsi bawili się doskonale. Patrząc na ich reakcję, trzeba przyznać, że cel został osiągnięty. Dzieciaki bawiły się przednio, podskakując ze strachu wtedy, gdy pojawiały się na ekranie czarne charaktery i śmiejąc się do rozpuku, gdy działo się coś zabawnego.

       Po zakończonym seansie uczniowie zachęceni zapachami wpadli na gofry do cukierni „Śnieżynka”. Wróciliśmy do szkoły w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.

 

Przeczytano: 400 razy. Wydrukuj|Do góry