"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

05 lutego 2018 19:45 | Aktualności

Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka.

            Dnia 5 lutego 2018r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na spektakl teatralny pt.: „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

            Dzieci obejrzały nową, autorską wersję znanej bajki o Wawelskim Smoku. Ten słynny badacz i podróżnik, a prywatnie przyjaciel samego księcia Kraka przybył do młodych widzów wehikułem. W towarzystwie swoich wypróbowanych przyjaciół, wyruszył w tajemniczą podróż, która miała na celu wyjaśnienie szeregu zagadkowych zdarzeń, mogących w przyszłości zakłócić spokój w okolicznych krainach. W ślad za bohaterami podążała pewna podejrzana i wścibska postać, która za wszelką cenę pragnęła, aby wyprawa nie osiągnęła zamierzonego celu. Na szczęście, jak to w bajkach bywa dobro zwyciężyło ze złem.

            Wszystkim dzieciom bardzo podobały się kostiumy aktorów, piosenki oraz zaskakujące sceny, które niejednokrotnie bawiły lub przyprawiały o dreszczyk emocji. Po raz kolejny młodzi widzowie przekonali się, że tylko razem, licząc na przyjaciół, pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, przezwyciężyć można największe przeszkody. Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń, zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia. Z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z żywym słowem, które zaplanowane jest na kwiecień.

 

Red. Izabela Prendecka

Przeczytano: 353 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: