Wyjazd na łyżwy!

     Uczniowie naszej szkoły propagują różne formy spędzania wolnego czasu. Jedną z nich jest doskonalenie, a dla niektórych nauka umiejętności jazdy na łyżwach. Dnia  2 lutego  uczniowie klasy III A i III B  wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Iloną Przydatek i p. Teresą Mierzwa  wybrali się na  lodowisko  do pilskiego Aquaparku. Celem wyjazdu było: wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, pokonywanie własnych słabości i lęków oraz   utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.

      W ramach zajęć z wychowania fizycznego wszyscy  mogli  oddać  się  szaleństwu jazdy na łyżwach. Niektórzy stawiali swoje kroki na lodzie po raz pierwszy, inni jeździli już prawie jak „zawodowcy”. Na dzieci stawiające swoje pierwsze kroki na lodzie czekały  pingwinki, czyli lodowe chodziki pomocne w nauce jazdy. Mimo upadków i obolałych nóg jednym i drugim dopisywały humory. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.

      Zabawa na łyżwach jest przede wszystkim zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ferie zimowe przed nami, więc  postarajcie  się wykorzystać czas wolny na zimowe harce. Dobry humor gwarantowany. Wszystkim polecamy takie wyjazdy.  Pamiętajcie ! wybieramy wyłącznie bezpieczne miejsca do zabawy.  

Red. Ilona Przydatek, Teresa Mierzwa 

Opublikowano: 09 lutego 2018 17:18

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 758

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony