"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 lutego 2018 17:39 | Aktualności

Przedferyjny wyjazd do kina.

      Jedną z bardziej nowoczesnych, a przy okazji bardzo lubianą formą spędzania czasu jest  kino. Ten rodzaj twórczości oddziałuje poprzez wiele bodźców, takich jak dźwięk, kształt, barwa, gesty, mimika twarzy. Pobudza wyobraźnię dziecka i pozwala przeżywać różne emocje. Dnia 7 lutego  2018 roku uczniowie klasy I, II, III a i III b   wraz z opiekunami: p. Beatą Taracińską, p. Izabelą Prendecką, p. Teresą Mierzwa i p. Iloną Przydatek wzięli udział  w wycieczce szkolnej do kina „Helios" w Pile na film pt. „Fernando". Poprzez wskazanie wartościowych sposobów spędzenia czasu wolnego celem wyjazdu było również kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) i  środkach transportu oraz  integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. 

      Animowana ekranizacja słynnej opowieści o Byczku Fernando, zrealizowana w studio Blue Sky, w którym powstały m.in.: Epoka lodowcowa, Roboty, Rio i Tajemnica Zielonego Królestwa. Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki.  Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżywa przygodę swego życia.

       Cudownie mądry, zabawny i wzruszający film, który mówi, by zawsze pozostać i  być sobą. Bardzo pouczający seans dla wszystkich. Na filmie nie można było się nudzić, cała bajka przykuwała ogromną  uwagę i nie było czasu na nudę. W drodze powrotnej wspominaliśmy sceny filmowe i dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Wyjazd był bardzo udany, wszystkim dopisywał dobry humor. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Gorąco polecamy -  wyjście do kina  może być wspaniałą przygodą.


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 288 razy. Wydrukuj|Do góry