"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

19 marca 2018 19:14 | Aktualności

Pomysł na śniadanie - mus owocowy z serkiem naturalnym.

       Mus owocowy to przysmak wszystkich dzieci, które uwielbiają słodki smak owoców. Dnia 16 marca podczas zajęć kulinarnych uczniowie klasy IIIA przygotowali nie tylko zdrowe i smaczne, ale też bardzo dekoracyjne drugie śniadanie - kolorowe trio z serkiem naturalnym.

      Doskonałą opcją na połączenie przyjemnego z pożytecznym jest właśnie mus owocowy. Bajecznie proste i smaczne, a do tego zawiera tylko około 100 kcal – oto nasza propozycja na dziś. Nie jest tak kaloryczna, a smakuje wyśmienicie. Wykorzystując blender oraz mrożone owoce, uczniowie przygotowali podczas zajęć kolorowe trio - mus z owoców leśnych, truskawek oraz z owoców kiwi.

      Mus z połączeniem naturalnego serka - to nie może się nie udać. Można przyrządzić go na zimno - przecierając lub miksując surowe owoce z cukrem lub na gorąco – gotując owoce z różnymi dodatkami. Tak naprawdę to wszystko zależy od Was i tego jakie owoce lubicie najbardziej. Przygotowanie pysznego musu nie zajmuje więcej niż kwadrans.

      Uwielbiamy takie śniadania… A już szczególnie, gdy są podawane w ciekawej formie. Polecamy, uwierzcie nam i koniecznie wypróbujcie.

       Zajęcia przygotowano w ramach kontynuacji innowacji pedagogicznej „Dzieciaki w kuchni” oraz programu „Szklanka mleka” realizowanego w naszej szkole.

 

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 260 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: