"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

19 marca 2018 19:34 | Aktualności

Witajcie na Planecie Zdrówko!

      Uczniowie klasy I postanowili polecieć w kosmos i dotrzeć na Planetę Zdrówko, aby poznać bliżej jej mieszkańców. Zawarto liczne, zdrowe przyjaźnie z Ananasobohaterem, Gruszkowarzywnym, Bombomarchewką, Jabłkoczołgiem, Zjadalnym Rzodkiewkiem oraz wieloma innymi Zdrowoufoludkami. Spotkanie było „owocne i warzywne”, bo ufoludki same w sobie były w 100% zdrowiem. Stanowiły kolorowe i pyszne połączenie owoców oraz warzyw i oczywiście były efektem twórczości plastyczno-kulinarnej dzieci.

Dlaczego codziennie warto lądować na Planecie Zdrówko?

       Owoce i warzywa są ważnym źródłem przeciwutleniaczy, substancji przeciwzapalnych, błonnika oraz witamin – zwłaszcza witaminy C, prowitaminy A, mikro i makroelementów. Warzywa są także dobrym źródłem niezbędnych składników mineralnych: magnezu, manganu, molibdenu, wapnia, cynku i miedzi. Czyli wszystkiego co ważne w diecie dziecka, ale też osoby dorosłej. Dlatego też stanowią niezbędny składnik codziennej diety. Pomagają w prawidłowym zbilansowaniu diety, zapewniają różnorodność potraw, a jednocześnie mają stosunkowo niewielką wartość energetyczną. Dodatkowo warzywa i owoce są dla dziecka bardzo ciekawe. Ich zróżnicowane kształty i kolory zachęcają dziecko do sprawdzenia, eksperymentowania, spróbowania, a to rozwija preferencje smakowe dziecka.

Red. B. Taracińska

Przeczytano: 301 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: