"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

09 kwietnia 2018 22:32 | Aktualności

CO SŁYCHAĆ, RYBKO?

      Dnia 9 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Światowy Dzień Zdrowia.

       Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Co roku ogłaszane jest nowe hasło. W roku 2018 brzmi następująco: "Zdrowie dla wszystkich" - Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego. Miesiąc Zdrowia – kwiecień - stwarza okazję do nasilenia działań promujących zdrowie.

       Zajęcia przebiegły pod hasłem „Co słychać, rybko?”. Uczniowie poznali: budowę, znaczenie gospodarcze i wartości odżywcze ryb. Wykonali plakaty zachęcające do spożywania ryb oraz przyrządzili kolorowe i smaczne przekąski rybne – w roli głównej paprykarz z łososiem. Zajęcia kulinarne miały na celu zachęcić wszystkich uczniów do spożywania większej ilości ryb ze względu na ich wyjątkowe wartości odżywcze. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę i starannie przygotowali rybne przekąski. Stwierdzili, że ryby są smaczne i wielu postanowiło wprowadzić w domach „modę” na sporządzanie i spożywanie przekąsek rybnych, co wszystkim na pewno wyjdzie na zdrowie. Zachęcamy do tego, aby dzień zdrowia przeżywać nie raz w roku, lecz zdecydowanie częściej, a nawet codziennie, bo przecież „ od zdrowia droższe jest tylko leczenie”.


red. Izabela Prendecka

Przeczytano: 266 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: