"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

12 kwietnia 2018 22:16 | Aktualności

Trzecioklasiści sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności.

     W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS, organizowanym  przez wydawnictwo MAC Edukacja. Była  to już trzecia edycja tego sprawdzianu i podsumowanie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej uczniów po pierwszym etapie edukacji.

       Udział dzieci w sprawdzianie Omnibus był ważny z punktu widzenia ucznia i nauczyciela. Dzieciom  pozwolił na sprawdzenie swoich umiejętności w nowych, nieznanych warunkach; ponadto uczył  radzenia sobie ze stresem i niepewnością. Nauczycielom  dostarczy  z kolei ważnych informacji o zachowaniu dzieci w nowych sytuacjach, o sposobach podejścia do zadań, czasami nieco innych (pod względem treści i formy) niż te, które były na zajęciach.

       Wyniki pozwolą  lepiej poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej. Wskażą nauczycielom z klasy 4 obszary, w których uczniowie wykazują pewne deficyty, i te, w których mają umiejętności na wysokim poziomie oraz dostarczą pełnej statystyki raportów. Trzymamy kciuki za wyniki.


Red. I. Przydatek, T. Mierzwa

Przeczytano: 361 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: