"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

24 kwietnia 2018 20:32 | Aktualności

Powiatowy Turniej BRD w Pile

      23 i 24 kwietnia br. na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w Pile odbył się po raz kolejny Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa  w Ruchu Drogowym. Do udziału w Turnieju przystąpiło 7 drużyn ze szkół podstawowych oraz 7 drużyn gimnazjalnych.                                 

Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, a także zaprezentować umiejętności techniczne jazdy rowerem po torze sprawnościowym i wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna gimnazjum, w skład której weszli: Damian Prendecki (kapitan drużyny), Kinga Szulist oraz Krzysztof Siedlecki wywalczyła zaszczytne I miejsce w powiecie pilskim. Natomiast drużyna ze szkoły podstawowej reprezentowana przez uczniów: Oliwię Bajer (kapitan drużyny), Weronikę Nawrocką, Jakuba Kotlarza i Jakuba Mehlicha uplasowała się również bardzo wysoko, zajmując II miejsce w powiecie. Indywidualnie Damian Prendecki zajął I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, natomiast Oliwia Bajer zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. 

Wszystkim naszym wspaniałym zawodnikom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!                                                                             

Drużyna gimnazjum będzie reprezentowała powiat pilski podczas zawodów szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 21 maja br. w Chojnie (powiat rawicki).                                           

Drużyny do zawodów przygotowali: p. Zbysław Taraciński oraz p. Ewa Gzik.


Red. Ewa Gzik

Przeczytano: 474 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: