"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

01 czerwca 2018 09:56 | Aktualności

Owoce zjadamy – moc witamin w sobie mamy!

       1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, który jest świętem wszystkich dzieci na całym świecie. To radosne święto obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. Aby Dzień Dziecka był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, lubimy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność, bo lubimy spędzać z nimi czas.

      W środę 30 maja w klasie III A odbyły się warsztaty kulinarne, które zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka - czasu radości, beztroski, zabawy oraz smakołyków bez liku.

      O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców trzecioklasiści już wiedzą. Owoce nie muszą być wcale nudne! Oryginalne szaszłyki owocowe to świetny pomysł na przekąskę podczas obchodów Dnia Dziecka. Pyszne i zdrowe sprawdzą się na każdym przyjęciu, kinderbalu, a także na pikniku czy po prostu jako zdrowy podwieczorek czy deser. W takiej postaci z pewnością dzieci chętniej po nie sięgną.

      Nie napracowaliśmy się za bardzo, a wszyscy byli zachwyceni! Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zajadały się własnoręcznie wykonanymi kolorowymi przysmakami. Smakowite i słodkie owocowe szaszłyki są świetną alternatywą słodyczy. Smacznego! Polecamy!

      Wcześniej przygotowaliśmy także gazetkę tematyczną, którą zatytułowaliśmy „Owocowe szaleństwo” wykorzystując do pracy plastycznej papierowe talerzyki.

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 357 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: