"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

06 czerwca 2018 15:06 | Aktualności

Smak lata – robimy lody truskawkowe.

       Lato bez lodów? Niemożliwe! Lody truskawkowe to sam smak! I to w dodatku smak lata, kojarzący się z niebem, słońcem, zapachem koszonej trawy – zamrożony w pyszną, różowo-czerwoną masę. To prawdziwie letni deser, który zresztą uwielbiają wszystkie dzieci. Choć kojarzą się głównie z wakacjami, to lody można jeść przez cały rok!

       Zobaczcie, jak uczniowie klasy III A w ramach kontynuacji innowacji pedagogicznej „Dzieciaki w kuchni” robili pyszne i zdrowe lody. Choć lody najłatwiej jest kupić w sklepie, to te przygotowane samodzielnie smakują naprawdę specjalnie. A dodatkowo mamy pewność, że zostały przygotowane tylko ze zdrowych składników.

      Ze śmietanki, jogurtu naturalnego i greckiego oraz owoców przygotowali przepyszny i bardzo zdrowy letni deser. Do przygotowania lodowych przysmaków przydał się blender i foremki do lodów.

       Zwłaszcza gdy na dworze gorąco, lody ochłodzą, zaspokoją pragnienie, a ich smak, zapach i kolor dadzą mnóstwo przyjemności. Lody truskawkowe domowej roboty to kwintesencja lata. Miksujcie, zamrażajcie i zajadajcie! Smacznego!

Oto przed Wami: najlepsze lody truskawkowe!


Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 299 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: