"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

06 czerwca 2018 05:19 | Aktualności

„Nasz ostatni bal”

      Już od wielu lat tradycją naszej szkoły jest organizacja Balu Gimnazjalnego. Pod koniec roku szkolnego trzecioklasiści spotykają się, by przeżyć tę ostatnią wspólną zabawę. Warto nadmienić, że planowaniem  balu zajmują się rodzice, wychowawcy oraz uczniowie.

      Przygotowania do tegorocznego balu zaczęły się już przed południem. Pomysł na dekorację podsunęły trzy uczennice klasy III A. 560 balonów, w kolorach: złota, czerni, różu i błękitu, ozdobiło szkolny hol. Uwagę przykuwał wielkich rozmiarów napis: Bal 2018.  Dodatkowymi elementami dekoracji były serpentyny i kolorowe światła.

     Punktualnie o godzinie 19.00, Pani Dyrektor Jolanta Baran, dokonała uroczystego otwarcia balu. Od tej chwili zabawa rozpoczęła się na dobre. Przerwy między tańcami uprzyjemniał poczęstunek. W tym roku na stołach królowały tradycyjne polskie dania: kotlet schabowy, frytki oraz zestaw surówek. Nie brakowało również przepysznych ciast.

Oprawą muzyczną zajął się absolwent naszej szkoły – Jakub Szlajnik. Dzięki przebojom, takim jak: „Jedzie pociąg z daleka”, „Kaczuszki” oraz hitom disco polo, parkiet wciąż pękał w szwach.

      Największą atrakcją balu była ceremonia wręczania dyplomów przez dwie uczennice: Wiktorię Wajer i Aleksandrę Pastuszkę. Dziewczyny postanowiły nagrodzić te osoby, które w jakiś sposób wyróżniały się podczas zabawy. Wśród tytułów znalazły się: „Najlepsi tancerze”, „Najprzystojniejszy chłopak”, „Najlepsza stylizacja”, „Najbardziej rozśpiewana osoba”. Nie mogło oczywiście zabraknąć tytułu „Króla i Królowej Balu”. Tu pojawił się problem, ponieważ jury nie potrafiło się zdecydować, komu go przyznać. Po burzliwej naradzie składu sędziowskiego, wyłoniono dwie królowe - Zuzannę Przybylską i Zuzannę Stefańczyk oraz dwóch królów - Damiana Prendeckiego i Tomasza Satro.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Najmniej przyjemną, a zarazem pracochłonną częścią balu, było sprzątanie. Wbrew pozorom wszystko poszło sprawnie i szybko, a to dzięki pomocy Rodziców. Tak naprawdę to im zawdzięczamy cały bal, począwszy od zakupów, a skończywszy na porządkowaniu szkoły.

Ten szczególny wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili nasz bal swoją obecnością. A w szczególności pragniemy złożyć wielkie podziękowania dla naszych wychowawców: Pani Ilony Piaseckiej i Pana Krzysztofa Górzyńskiego, którzy poświęcili nam swój cenny czas.

 

Red. Wiktoria Wajer i Damian Prendecki

Przeczytano: 452 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: