"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

11 czerwca 2018 07:58 | Aktualności

Moje cztery pory roku, czyli lapbookowy zawrót głowy.

     Wspaniałą metodą pracy z uczniami edukacji wczesnoszkolnej jest tzw. lapbook. Dosłownie to książka na kolana, która jest idealnie spersonalizowana. Każdy lapbook przygotowany przez uczniów jest inny. Metoda ta odznacza się nieograniczonymi walorami edukacyjnymi. Pobudza dziecięcą kreatywność. Lapbook porządkuje wiedzę ucznia, ponieważ jest czymś w rodzaju książki tematycznej.

    Uczniowie klasy I sp przygotowali lapbooki na temat Moje cztery pory roku. Przez dwa tygodnie zbierali informacje, ilustracje, wiersze, zagadki, zdjęcia, czyli wszystko, co kojarzyło im się z problemem długoterminowym Moje cztery pory roku. Następnie w ciągu jednego dnia pracy uporządkowali swoje zbiory, pogrupowali według ustalonych kryteriów i stworzyli własne książki – zbiór istotnych obrazów i informacji. Zabawa była wspaniała, wiedza utrwalona, a efekty…zobaczcie sami!

 

Red. B. Taracińska

Przeczytano: 400 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: