"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

13 czerwca 2018 21:13 | Aktualności

Arbuzowa pizza - idealna na upalny dzień.

      Latem świeże, soczyste i dojrzałe owoce są na wyciągnięcie ręki. Uczniowie klasy III A po raz kolejny podpowiadają jak skutecznie przekonać najmłodszych i tych nieco starszych do zdrowych owocowych przekąsek. Polecają prostą do wykonania, smaczną i pełną owoców - arbuzową pizzę. Wystarczy kilka składników by wyczarować pyszną owocową ucztę. Do przygotowania arbuzowej pizzy potrzebne są: plaster dojrzałego arbuza, nektarynki, maliny, czerwone porzeczki, borówki, banany, truskawki oraz kilka listków mięty do dekoracji.

     Pizzę serwujemy zaraz po przygotowaniu, krojąc w tradycyjne dla pizzy trójkątne porcje. Taka pizza to doskonała i zdrowa alternatywa dla kalorycznych przekąsek. W takim wydaniu owoce zje każdy dzieciak i nie tylko. Tak naprawdę nie jest to jakiś wybitny przepis, ale inspiracja do zabawy jedzeniem. Pyszna, kolorowa i naprawdę prosta w wykonaniu.

Życzymy smacznego!

 

Red. Ilona Przydatek

Przeczytano: 426 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: