"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

12 lipca 2018 11:34 | Aktualności

Kolejny „EuroWeek” już za nami!

      W dniach 30 czerwca - 6 lipca 2018r. 45- osobowa  grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły wypoczywała w Międzygórzu - niezwykle malowniczej wiosce, położonej w Sudetach Wysokich,  na wysokości 570-670 m n.p.m., u podnóża Śnieżnika.

     Tutaj, w tej pięknej miejscowości górskiej, uczniowie mogli połączyć  przyjemne z pożytecznym. Bawiąc, uczyli się lub jak to woli… uczyli się, bawiąc! UśmiechUśmiechUśmiech Można to podsumować jednym zdaniem - mile spędzili czas,  doskonaląc znajomość języka angielskiego.

     Stałymi  punktami każdego dnia pobytu na obozie językowym „EuoWeek” były: poranny „Energizer” oraz wieczorna dyskoteka. Obie formy zajęć ruchowych cieszyły się  niesłabnącym zainteresowaniem. Dodatkowe atrakcje to  wizyta w Sanktuarium Maria Śnieżna na Górze Iglicznej w Masywie Śnieżnika (środa, 4 lipca) oraz wycieczka do Bystrzycy i Kłodzka (czwartek, 5 lipca).

     W trakcie tygodniowego pobytu nasi uczniowie  poznali ciekawe gry i zabawy, a rozwiązując zadania problemowe, doskonalili umiejętność pracy w zespole. Ponadto, podczas kontaktów interpersonalnych, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a dzięki prezentacjom multimedialnym, poznać bliżej kraj, z którego pochodził ich ulubiony wolontariusz. W ten sposób zyskali dodatkową wiedzę  o  Indiach, Indonezji, Kolumbii, Wietnamie, Urugwaju, Filipinach i Meksyku. Dowiedzieli się o kulturze, tradycjach i atrakcjach turystycznych krajów z różnych stron świata .

     Ostatni wieczór obozu językowego upłynął pod znakiem podsumowań. Wolontariusze ocenili i docenili całotygodniową pracę uczniów, wręczając im certyfikaty, jako dowód aktywnego udziału w „EuroWeeku”. Podobnie, jak we wcześniejszych latach, tak i tym razem, nie obyło się bez łez… To też stały punkt programu!Uśmiech

      Podczas pobytu naszych uczniów w Międzygórzu, opiekę sprawowały Panie: Anna Gugałka - kierownik wycieczki, Karolina Życka, Lidia Matysko oraz Magdalena Suchecka. Warto nadmienić, że w opiece nad uczniami pomagała Pani Barbara Siłka, która już od siedmiu lat uczestniczy w wyjazdach na „EuroWeek” (jest już prawdziwą weteranką Uśmiech)!

W tym miejscu nie pozostaje nic innego, jak tylko zachęcić naszych uczniów do uczestnictwa w „EuroWeeku” już za  rok!

 

Przeczytano: 465 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: