"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym." Władysław Stanisław Reymont

Aktualności

12 września 2018 19:47 | Aktualności

Przygoda z aparatem

Fotografia jest dziś w zasięgu każdego, kto ogarnia urządzenia elektroniczne. Ale trzeba poznać parę sztuczek, dzięki którym zdjęcia będą naprawdę dobre.

W poniedziałek 10 września szkołę odwiedził przedstawiciel firmy fotograficznej Popularpress, który zaprosił uczniów klas VII  na warsztaty fotograficzne.W tym dniu hol szkolny zamienił się w profesjonalne studio fotograficzne. Podczas spotkania z fotografem uczniowie  nie tylko mogli zapoznać się z budową i funkcjonowaniem aparatu cyfrowego, wcielili się również w role stylistów, fotografów. Sami pozowali do zdjęć. Rekwizytów nie brakowało, a inwencja twórcza uczniów przerosła wszelkie oczekiwania.

Uczniowska ciekawość połączona z wyobraźnią dały efekt kreatywnej zabawy. Pobudzanie kreatywności dziecka pozwala na jego lepszy rozwój. Poprzez rozwój kreatywności dzieci kształtują w sobie wiele umiejętności przydatnych w dzisiejszym życiu takich jak:praca w grupie, krytyczne myślenie, szanowanie zdania innych i podejmowanie decyzji.

Warsztaty fotograficzne zostały przeprowadzone w ramach zajęć kształtujących kreatywność dla uczniów klas VII. 

 

Obszerną fotorelację z sesji zdjęciowej można obejrzeć w galerii.

 

Przeczytano: 453 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: